O nás

Z manažérky cukrárka…

Ako to začalo…

Úplne som sa vzdala svojho povolania. Vyštudovala som Filozofickú fakultu v Prešove, čiže mala by som pôsobiť ako učiteľka slovenského a ruského jazyka niekde na základnej alebo strednej škole. Neučila som však ani jeden rok. Hneď po škole som išla na brigádu do jedného nemenovaného reťazca a tam som sa cez rôzne pozície na centrále prepracovala na pozíciu manažérky pre malé formáty reťazca.

K pečeniu som sa dostala jedného dňa, keď som si povedala, že upiecť tortu pre dcérku nemôže byť predsa nič ťažké a ešte aj ušetrím. Je pravda, že pokiaľ to človek neskúsi, nevie o čom to je. Koľko hodín práce, koľko hodín bolesti chrbta, nôh je za jednou tortičkou. Zo začiatku to bolo moje hobby, piekla som popri práci, pre svojich blízkych, pre priateľov a priateľov ich priateľov. Niekoľko rokov praxe ma presvedčilo skúsiť to - sama.

S každou tortičkou sa neustále učím a zdokonaľujem v čarovaní.

Môj príbeh je síce navonok obyčajný, pre mňa je však čarovný. Pod vplyvom niekoľkých udalostí som opustila dobre platenú prácu a začala riešiť, čo ďalej. Nebola som síce nastavená na to, aby som to skúsila sama, aby som odvážne vybočila z dobre nastavenej a relatívne pohodlnej profesijnej cestičky, no nakoniec som sa však rozhodla vykročiť po vlastnej ceste.

Rozhodla sa byť odvážnou a skúsiť – čarovať sama. Samozrejme, niekde vzadu bol a stále je strach, ale túžba „čarovať“ je silná a teda teraz už viem, že aj vďaka všetkým zlým, ale aj dobrým veciam, ktoré sa stali, sa posúvam krôčik po krôčiku ďalej.

Mojim snom je aj naďalej vyčarovávať úsmev na tvári, šťastie, radosť prostredníctvom mojich koláčikov a tortičiek. Čarovať v mojej ČARODIELNI a možno časom mať viac takýchto ČARODIELNÍ. Naučiť aj iných čarovať, naučiť čarovať maminky a ich deti, robiť možno domáce čarovné pečenia koláčikov pre úzky kruh detičiek, ktoré chcú zažiť tú mágiu pečenia a kúzlo zdobenia. Vyčarovať nové, chutné koláčiky a mať samých spokojných a očarených zákazníkov.

Priznávam, že nie som nejako vyprofilovaná. Skôr chcem neustále skúšať niečo nové. Milujem tú mágiu okolo pečenia, okolo skúšania nových receptov a postupov. Samozrejme prím hrajú tortičky pre deti. Tie vedia vyčarovať úsmev, iskričky v ich očkách. Ale rada pečiem aj tortičky plné ovocia dnu i von. Rada čarujem s francúzskymi dezertmi a všeobecne rada skúšam niečo nové. Sú to potom kopy dezertov, koláčikov, ktoré hoci chutné, ale nie úplne podľa predstáv končia v bruškách mojej rodiny. Niekedy trvá veľmi dlho pokiaľ som s niečím spokojná a rozhodnutá, že to kúzlo musia ochutnať aj iní. Upečiem tortičky, moussove dezerty a torty s krásnou zrkadlovou alebo zamatovou polevou, Pavlovej tortičky, čarovné cupcakes, makarónky, tartaletky, rôzne dezertné poháriky a najnovšie som prepadla francúzskym koláčikom choux. Čomu sa však vyhýbam sú klasické typy koláčikov, ako dobošové rezy, parížske rožky atď.... tie zatiaľ nechávam bokom... ale možno raz ich nejako prečarujem????